top of page

לרנקה

תיאור כללי

העיר לרנקה אשר מונה 85,000 תושבים, ממוקמת בחלק הדרום-מזרחי של האי

תיירות ומסחר הם שני ענפי הכלכלה העיקריים עליהם העיר מתבססת והם תורמים לכלכלת המדינה ומהווים  25% מסך הערך המוסך הלאומי הגולמי.

מדו"ח שפורסם בשנת 2018 על ידי חברת הייעוץ הבינלאומית KPMG אשר פועלת ב-143 מדינות וטריטוריות ברחבי העולם ומציעה שירותי ביקורת, מס וייעוץ. מצטיירת קפריסין כמדינה מערבית מתקדמת שמציעה את התשתית הכלכלית, העסקית והרגולטורית האולטימטיבית למשקיעים

נגישות

45 דק טיסה מתל אביב, שדה התעופה הראשי של המדינה נמצא בלרנקה רוב הטיסות היוצאות והנכנסות לאי ממריאים ונוחתות משדה זה - LCA LARNACA

מיקום מרכזי

לרנקה מתגאה במיקום מעולה בצומת הדרכים של אירופה, אסיה ואפריקה. קרבתו לשווקים הגדולים פותחת דלתות לאפשרויות עסקיות בלתי מוגבלות. כלכלה משגשגת: עם כלכלה איתנה וצמיחה מרשימה של התמ"ג, לרנקה מציעה סביבה יציבה להשקעה לטווח ארוך.

פרויקט המרינה המדובר

ב-1 באפריל 2022, הופעל ההסכם בין הרפובליקה של קפריסין ל-Kition Ocean Holdings Ltd ליישום פרויקט הפיתוח מחדש של המרינה והנמל של לרנקה. המטרה היא ליצור יעד ייחודי לכל ימות השנה המסוגל לשאת ולהכיל את כל סוגי כלי השיט, היאכטות והעסקים, באמצעות הרחבה ומודרניזציה של שתי היחידות וכן פיתוח קרקע.

75 קילומטר של חופים לבנים

חופי הים המקסימים של לרנקה הפכו אותה ליעד תיירותי פופולרי עבור תיירים מכל רחבי העולם. כמובן שיש לעיר הזאת עוד המון מה להציע אך חופי הים הם ללא ספק אחת האטרקציות המרכזיות עם מגוון אפשרויות ופעילויות ימיות. בלרנקה יש חופים רבים בהם תוכלו ליהנות מהשמש ומהים. רצועת החוף הארוכה, לאורך טיילת פיניקודס היא אחד האזורים הבולטים מבחינת חופי ים פופולאריים, עם הרבה ברי חוף מאובזרים מסביב, בהם תוכלו להרגע ולהנות מהמשקאות, אוכל וחטיפים.

פוטנציאל השבחה מאוד גבוה (תל אביב של שנות ה-90)

לאחר פיגור בפיתוח עירוני בהשוואה לערים האחרות, לרנקה מבצעת מיליוני פרויקטים, אומרים ראש העיר ובעלי העניין בכלכלה המקומית. 

בהערות לאתר החדשות Stockwatch, ראש עיריית לרנקה, אנדראס וירס, אמר כי עתידה של עיירת החוף נראה ורוד יותר, שכן משקיעים זרים נרגשים מהפוטנציאל שלה.

המחירים הנמוכים של נכסי הנדל"ן באופן כללי ביחס לערים אחרות בקפריסין - ROI גבוה

להבחין כי ההשקעה היא זולה יותר, וכתוצאה מכך תשואה גבוהה יותר על ההשקעה שלך. האוכלוסייה הכללית בלרנקה משכילה היטב ומאומנת באוניברסיטאות מקומיות ובינלאומיות בכל רחבי העולם.

מקום מושלם למשפחות

לרנקה בטוחה ומציעה כל כך הרבה הטבות למשפחות המתגוררות או מתכננות לעבור לעיר. חווית הקנייה האיכותית, המסעדות, בתי הקפה, מרכזי הספורט וכו', קרובים לכל אחד ברחבי העיר. הנוכחות של מערכת בריאות ייחודית, בתי ספר יסודיים ותיכוניים, אוניברסיטאות וכו', הופכת את לרנקה לכל כך אטרקטיבית למשפחות לחיות. עם הסביבה הידידותית למשפחה הזו, יהיו יותר רילוקיישנים, מה שיביא ליותר הזדמנויות השקעה עבורכם בלרנקה.

בלרנקה רוב האוכלוסייה דוברת אנגלית

השפה הרשמית של דרום קפריסין היא יוונית, ואנגלית נלמדת בבתי הספר. בלרנקה, קפריסין, כמעט כולם מדברים אנגלית. מכיוון שאין מחסומי שפה, זה יכול להיות מועיל להשקעה שלך בלרנקה.

מיקום אסטרטגי לעסקים בינלאומיים

עם מיקומה המועיל במזרח הים התיכון, לרנקה היא מקום מבוקש להשקעות זרות. לרנקה משמשת כנקודת כניסה מושלמת לשלושה שווקים שונים: אירופה, המזרח התיכון וצפון אפריקה (MENA). יתרון מיקום זה הופך את יוזמות הסחר וההשקעות הבינלאומיות לפשוטות הרבה יותר, ומוריד את העלויות הלוגיסטיות ואת המורכבות. התשתית המבוססת של לרנקה, הכוללת נמל עכשווי, שדה תעופה בינלאומי ורשת כבישים עצומה, משמשת להגברת המשיכה שלה. קשרי תחבורה אמינים אלו מאפשרים תנועה חלקה של אנשים, סחורות ומידע, ומאפשרים לארגונים לתפקד ביעילות ברמה אזורית ובינלאומית. מאחר שיש לה גישה מיוחסת לבסיס צרכנים גדול ולרשת של הסכמי סחר חופשי, החברות של קפריסין באיחוד האירופי והסביבה העסקית האטרקטיבית משתפרות. זה מקדם צמיחה כלכלית. לסיכום, מיקומה המועיל של לרנקה משמש כזרז לצמיחה, גיוון והצלחה של החברה בעולם שבו השווקים הופכים יותר מחוברים זה לזה.


מפת לרנקה

גושים מרכזיים בתכנית
 

בתכנית גוש מרכזי - 7650 ובו חלקות רבות אשר חלקן מיעדות למגרש מגורים וחלקן לתעסוקה ומסחר.

מיקום אידיאלי עבור נוודים דיגיטליים וגולים

לרנקה התגלתה כיעד הזר המוביל עבור נוודים דיגיטליים על ידי מתן תשתית איתנה ומיקום מרכזי לבחינת הזדמנויות רווחיות ברחבי האיחוד האירופי. נוודים דיגיטליים רוצים נגישות, קלות נסיעה, משטרי מיסוי נוחים, נוף עוצר נשימה ותשתית קישוריות חדישה - לרנקה מציעה את כל זה ועוד הרבה יותר עם שוק המגורים המבטיח שלה. נוודים דיגיטליים יכולים לחקור את שוק המגורים של לרנקה כדי לעבור ולגור באחת השכונות התוססות ביותר של קפריסין או להקים זרם הכנסה פסיבי באמצעות נופש והשכרה לטווח ארוך. משטר המס של הממשלה, מסלולי מיסוי אטרקטיבים ליחידים, חברות לחברות הייטק, ונווה המדבר המודרני של לרנקה של יופי טבעי הופכים אותה ליעד האידיאלי עבור נוודים דיגיטליים המעוניינים לשנות את אורחות חייהם וליצור עושר.

bottom of page